flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Порядок звернення до суду

 Якими документами регламентується порядок звернення до судових органів? 
       Порядок звернення до судових органів визначається: Цивільним процесуальним кодексом України, Кримінально-процесуальним кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України, Господарським процесуальним кодексом України, Законом „Про Конституційний Суд України". 
       Як ініціювати цивільну справу у загальному суді? 
       Перед тим, як звернутись до загального суду із заявою, слід хоча б побіжно ознайомитись з найбільш важливими статтями Цивільного процесуального кодексу України. 
       Отже, для ініціювання цивільної справи у суді особа подає позовну заяву до суду першої інстанції, де ця заява реєструється і передається судді цього суду в порядку черговості. 
        Які справи підвідомчі судам у цивільному процесі? 
       У порядку цивільного судочинства суди першої інстанції розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин. Також суд розглядає спори, що виникають з інших правовідносин, якщо розгляд таких справ не віднесено законом до інших правил судочинства. 
       Тобто, за правилами цивільного процесу розглядаються всі справи, які не входять до справ, передбачених до розгляду за правилами кримінального, господарського, адміністративного та конституційного судочинства. 
       Цивільний процесуальний кодекс України визначає три види провадження у суді:

      У якому складі суду проходить розгляд цивільних справ? 
       У першій інстанції всі цивільні справи розглядаються професійним суддею одноособово. 
       Судом у складі одного професійного судді та двох народних засідателів розглядаються справи щодо: